مقالات

فولاد فنر چیست

فولاد فنر چیست

 

فولاد فنری چیست؟ 

فولاد فنر چیست,  به گروهی از انواع فولاد با کربن بالا گفته می‌شود که به طور خاص برای داشتن انعطاف‌پذیری و خاصیت ارتجاعی بسیار خوب طراحی شده‌اند.

به این نوع خاص از فولاد، فولاد فنری می‌گویند چرا که باتوجه به ویژگی‌هایش معمولاً از آن برای ساخت فنر استفاده می‌شود. این نوع فولاد به خوبی می‌تواند انرژی را جذب و ذخیره کند و به طور مکرر خم و فشرده شده و مجدداً به شکل اولیه خود دربیاید.

تولید فولاد فنر شامل چندین مرحله برای تبدیل مواد اولیه به محصول نهایی با خواص و ویژگی‌های مورد نیاز است. گرچه شکل دقیق فرآیند تولید بستگی به رده و شکل دقیق محصول نهایی دارد اما در ادامه فرآیند کلی تولید این مقاطع را توضیح خواهیم داد.

 

فنر چیست

فنر چیست

 

تهیه مواد اولیه

بدیهی است که فرآیند تولید با انتخاب مواد اولیه مناسب، عموماً فولاد با کیفیت و درصد کربن بالا، آغاز می‌شود. در این مرحله مناسب‌ترین شکل فولاد به شکل شمش تهیه می‌شود.

 

حرارت‌دهی

شمش در کوره تا رسیدن به محدوده دمایی مناسب حرارت می‌بیند. این مرحله شکل‌پذیری فولاد را بهبود می‌بخشد و آن را آماده‌ی مراحل بعدی می‌کند.

 

 نورد گرم

بعد از حرارت‌دهی، فولاد از میان مجموعه‌ای از غلتک‌ها تا رسیدن به ضخامت مناسب عبور می‌کند. این مرحله نورد گرم نامیده می‌شود که تحت آن، فشار وارده بر شمش باعث می‌شود به ورقی نازک و طویل تبدیل شود.

 

 نورد سرد

در بعضی مواقع علاوه‌بر نورد گرم در مرحله‌ی بعد فولاد تحت نورد سرد هم قرار می‌گیرد. طی نورد سرد فولاد برای رسیدن به ابعاد، خواص مکانیکی و کیفیت سطحی مطلوب، مجدد از میان مجموعه‌ای از غلتک‌ها عبور می‌کند این بار اما در دمای اتاق. نورد سرد استحکام و سختی فولاد را بهبود می‌بخشد.

 

 عملیات حرارتی

عملیات حرارتی با هدف بهبود خواص مکانیکی به ویژه قدرت و کشش انجام می‌شود. این عملیات عموماً شامل دو مرحله است. اول کوئنچینک که به سرعت قطعه را به منظور بالا بردن سختی خنک می‌کند و سپس تمپرینگ که مجدد به فولاد تا رسیدن به دمایی مشخص حرارت می‌دهد تا سخت‌تر شده و شکنندگی آن کمتر شود.

 

پرداختکاری سطحی

بسته به مورد مصرف فولاد فنری و خواص مورد نیاز برای این مورد مصرف، امکان دارد قطعه تحت انواع پرداختکاری‌های سطحی چون اسیدشویی و آبکاری قرار بگیرد. با پرداختکاری، ناخالصی‌ها، رسوب و خوردگی‌ها از بین می‌رود.

 

ساخت و شکل‌دهی

بعد از اتمام همه مراحل و آماده‌سازی‌های اولیه، تحت انواع تکنیک‌های خاص، فولاد به شکل دلخواه می‌رسد. این مرحله می‌تواند شامل برش، خم، ماشین‌کاری و … باشد.

 

سنجش کیفیت

طی فرآیند تولید به منظور کسب اطمینان از درست و دقیق بودن تمام مراحل باید سنجش کیفیت انجام بشود. سنجش کیفیت می‌تواند شامل سنجش خواص مکانیکی، ابعاد، کیفیت سطحی و سایر پارامترهای مرتبط باشد.

 

انواع فولاد فنر

فولاد فنری انواع بسیار مختلفی دارد. این انواع مختلف را می‌توان بر اساس گرید یا رده‌ی آن‌ها که خود تابعی از خواص فیزیکی، شیمیایی و شرایط محیطی است، شناسایی و دسته‌بندی نمود. در ادامه به هفت گروه مختلف از فولادهای فنری آنیل شده اشاره خواهیم کرد که دسته‌بندی یا به عبارت دقیق‌تر آنالیز فولاد فنر آن‌ها براساس عناصر موجود در ترکیباتشان انجام شده‌اند.

فولاد فنر کربنی

کاربردی‌ترین و بهترین فولاد فنر است. نمونه‌ای کم آلیاژ و پرکربن است که مستحکم و ارتجاعی است. از این نوع عموماً برای ساخت فنرهای سیم‌پیچ، فنرهای مسطح و قطعات مختلف در انواع صنایع استفاده می‌شود.

 

فولاد فنر آلیاژی 

این نوع شامل عناصر آلیاژی بیشتری چون کروم، وانادیوم، سیلیکون و منگنز است. به لطف این عناصر ویژگی‌های مطلوب و کاربردی چون سختی و مقاومت دربرابر زنگ‌زدگی به قطعه افزوده می‌شود. از این نوع اغلب در مواقعی استفاده می‌کنند که فولاد باید عملکردی بهتر داشته باشد یا قرار است در شرایط محیطی خاصی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

فولاد فنر استیل

فولاد فنر زنگ نزن به واسطه‌ی مقاومت بالایی که دربرابر خوردگی دارد در صنعت شهرت پیدا کرده است. همین ویژگی باعث شده عمده کاربرد فولاد ضد زنگ در محیط‌هایی باشد که احتمال زنگ‌زدگی و اکسایش یا خوردگی با مواد شیمیایی بیشتر است. فولاد فنر استیل به طور خاص در صنعت خودروسازی، پزشکی و غذایی کاربرد دارد.

 

فولاد فنر کروم – وانادیوم

نوعی فولاد آلیاژی است که در ترکیبات خود کروم و وانادیوم هم دارد. بسیار مستحکم است و مقاومت خوبی دربرابر خستگی دارد. بیشتر در زمینه ساخت سیستم تعلیق خودرو و ساخت ابزار دستی کاربرد دارد.

 

فولاد فنر سیلیکون – منگنز

از مزایای استفاده از سیلیکون و منگنز در ترکیبات فولاد برای بهبود دوام، استحکام و ایستایی است. برای تولید فنر سوپاپ، فنر کلاچ و هر ابزاری که تحت فشار بار داینامیک دارد، مناسب است.

 

فولاد فنر کروم – سیلیکون

این نوع از فولاد فنری، کروم و سیلیکون را علاوه‌ بر عناصر آلیاژی اولیه خود دارد. بسیار مقاوم است، دربرابر حرارت پایدار باقی می‌ماند و عمر مفید آن طولانی است.

مشخصات فولاد فنر

فولاد فنری، خواص و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را مناسب تولید فنر و سایر محصولات مشابه کرده است.

 تاب‌آوری
تا‌ب‌آوری یا مقاومت کششی فولاد فنری بسیار زیاد است. این به این معنا است که این نوع فولاد تحمل تغییر شکل بدون ایجاد تغییر شکل دائمی را دارد و بعد از خم و کشش بدون هیچ مشکلی مجدد به شکل اولیه خود باز می‌گردد.

 سختی و استحکام
سختی فولاد فنر زیاد است به عبارت دیگر فولاد فنر مقاومت بسیار خوبی برای تحمل بارهای سنگین دارد و تحت فشار نیروی وزن، شکستگی هم در آن ایجاد نمی‌شود. علاوه‌بر آن این نوع فولاد برای مدت زمان طولانی می‌تواند دربرابر شکستگی و پارگی مقاومت کند. به طور کلی سختی و استحکام این نوع فولاد به خوبی با هم در تعادل هستند.

 انعطاف‌پذیری
فولاد فنری در مقایسه با سایر انواع فولاد انعطاف‌پذیری بسیار زیادی دارد و به لطف این خاصیت بدون بروز مشکلی می‌توان آن را چندین بار خم کرد. توانایی جذب و ذخیره انرژی مکانیکی را دارد به همین خاطر بعد از تحمل حداکثری نیروهای خارجی، مجدداً می‌تواند به شکل اولیه خود برگردد.

 مقاومت دربرابر زنگ‌زدگی
بعضی از انواع فولاد فنر ضد زنگ هستند. با مقاومت بالایی که در برابر زنگ‌زدگی دارد از آن می‌توان حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد و در معرض مواد شیمیایی هم استفاده کرد.

 مقاومت دربرابر حرارت
همان‌طور که توضیح دادیم عموماً برای بهبود خواص و ویژگی‌های فولاد فنری از عملیات حرارتی کمک می‌گیرند. عملیات حرارتی باعث می‌شود سختی، مقاومت و انعطاف‌پذیری فولاد بهبود پیدا کند.

 جوش‌پذیری
فولاد فنر، جوش‌پذیر است اما باتوجه به ویژگی‌های خاصی که دارد جوشکاری آن با تکنیک‌هایی خاص و تحت ملاحظاتی باید انجام شود. درصد کربن در فولاد فنری در مقایسه با سایر انواع فولاد بیشتر است که می‌تواند جوشکاری فولاد را با چالش مواجه کند.

و در آخر

امیدواریم از خواندن این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

به شما پیشنهاد می دهیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده کنید.

تماس: 09122958553 – 09125959661 – 02133114219 – 02133972492

اینستاگرام : fanar_ahmaadi@

واتساپ : 09125959661

حجره اینترنتی: https://hojrejo.ir/card/fanarahmadi/

ساعت کاری: 9 الی 19

آدرس: تهران ، خیابان امیرکبیر، بعد از پامنار ، نبش پاساژ تیمچه  امیرکبیر ، پلاک ۳۰۶

مدیریت : علی احمدی


تولید فنرکششی در تهران , خرید فنرکششی در تهران , فنر کششی قلاب دار در تهران , قیمت فنرکششی تهران , تولید فنرهای فرمدار در تهران , تولیدی فنر فرمدار در تهران , فروش فنر فرم دار , فنر فرم دار در تهران , فنر فرمدار, قیمت فنر فرمدار در تهران , تولید فنر کاسه نمد در تهران , فروش فنر کاسه نمد در تهران , فنر فلزی , فنر کاسه نمد , قیمت فنر کاسه نمد خودرو , تولیدی فنر در تهران , تولید فنر صنایع خودروسازی در تهران ، فروش فنر خودرو در تهران , قطعات تسمه ای ، تسمه فلزی تسمه فنر , تولید فنر فشاری ، فنر تسمه ای ، فنر حلزونی ، فنرسازی ، انواع فنرهای ، انواع فنر صنعتی، فولاد فنر ، فنر شاخکی ، ساخت فنر حلزونی. فروش فنر شاخکدار. تولید کننده فنر در تهران ، فروش فنر فشاری در تهران ، فروش انواع فنر کششی, تسمه های فرم دار ،واشر صنعتی ، فروش تسمه فرمدار ، فنر حلزونی ، فروش فنر حلزونی ، تسمه فنر ، تولید و فروش فنر های فشاری ، واشر غیر فلزی . واشر سیلکونی ، واشر سیلیکونی ، واشر کلینگریت ، فنر فشاری خودرو ، واشر نسوز ، تولید فنر در تهران ، فنر شاخکی ، tentacle s